Примарна велодоріжка неподалік метро Дружби народів (Київ)

Зовсім нещодавно у Києві неподалік станції метро Дружби народів з’явилася велодоріжка. Почувши таку новину, ми неймовірно зраділи, сподіваючись, що у Києві побільшало на ще однин більш менш спеціалізований маршрут для велосипедистів.  Однак, коли відвідали це чудо, радість принишкла. Як виявилося, красива червона велодоріжка є реалізацією плану будівництва житлового комплексу «Новопечерські Липки» і назву «велодоріжка» в контексті інфраструктури столиці може носити лише номінально, але фактично не буде доступною нікому, окрім жителів цього комплексу.

І все ж частина доріжки пролягає по вулиці Драгомирова. Ми вирішили перевірити, що це за доріжка та куди вона може привести велосипедиста.

 

Червона красива розмітка розпочинається на перетині вулиць Драгомирова та Підвисоцького. За принципом вона є велосмугою, яку розміщено по обидва боки дороги, та передбачає рух велосипеда з автомобілями. Однак якогось знаку, який би мав бути, про початок велодоріжки, чи ж про її закінчення тут немає.

Сама ж велодоріжка наразі слугує суто за автомобільну паркову і рух велосипедів по ній неможливий.

DSCF0119

DSCF0122

Крім автівок вона перекрита ще й ремонтними загорожами. Хоча, можливо, вони тут стоять, аби не пускати автомобілі, важко щось сказати.

DSCF0126

DSCF0127

Однак, пройшовшись далі, стає зрозуміло, що навіть за відсутності автівок велодоріжка тут не надто потрібна. Адже веде до металевих ґрат житлового комплексу зі шлагбаумом та охороною, вхід до якого лише за перепустками. Та й навіть якби мати ту перепустку, то потрапити на територію комплексу, не спішуючись, складнувато.

DSCF0128

DSCF0130

За офіційною інформацією, велодоріжку заплановано прокласти протяжністю в 3,8 км, і на серпень закінчується втілення першого етапу, доріжка на 2 кілометри. Чи буде вона йти за межі комплексу більш суттєво, виводячи велосипедистів на основні сусідні дорожні сполучення по вулиці Кіквідзе та бульвар Дружби народів наразі невідомо.

По суті, втілення такого проекту передбачає створення чергової рекреаційної велодоріжки для жителів житлового комплексу, що вже непогано, яка, втім, навряд сприятиме поширенню велосипеда як громадського транспорту. А та частина велосмуги протяжністю у двісті метрів, що виходить за межі закритого комплексу і на 80 % заставлена автомобілями нині, на жаль, швидше викликає іронічну посмішку.

І попри це, включення до проекту будівництва житлових комплексів велодоріжок вже радує і дає надію, що зникаюча розмітка на перехресті Драгомирова та Підвисоцького колись продовжиться на інші вулиці та переросте у якесь повноцінне велосполучення столицею України.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>