Музей Боба Марлі
Доторкнутися до легенди

DSCF1451Одним із найвідвідуваніших місць на Ямайці беззаперечно є музей-будинок  найвідомішого на планеті Земля ямайця та представника релігії растафаріанства, автора та виконавця музики реггі Боба Марлі, що розташований у столиці Кінгстон. Будинок, в якому музикант прожив свої останні 6 років залишився майже нетронутим і саме тут цікаві до життя і творчості Боба Марлі можуть побачити, де він жив та творив, дізнатися багато нового та просто відчути дух, який і досі витає у стінах, речах, одязі, музичних інструментах…

Будинок-музей розташований у Новому Кінгстоні, зараз у одній з найпрестижніших та найактивніших  частин міста, проте колись це була тиха місцина біля гір, саме тому музикант і придбав цей будинок у 1975 році. Пропустити музей неможливо, ще з вулиці майорять стіни яскравими графіті у кольорах релігії растафаріанства. Підійшовши до головного входу, погляду одразу ж відкривається пам’ятник Боба Марлі, з піднятою рукою до неба. Він ніби зустрічає гостей своєї господи.  Одразу ж за пам’ятником стоїть двоповерховий будинок з цегли і дерева. Також на подвір’ї є каса, ресторанчик зі зручними столиками в тіні дерев. DSCF1449
DSCF1446DSCF1432

За придбаний квиток, який, до речі, коштує 20 американських доларів, екскурсовод проведе годинну екскурсію домом та територією.
IMG_20151222_123901_482IMG_20151222_123942_713
DSCF1424

На жаль, і не зрозуміло, з якого такого дива, фотографувати всередині будинку суворо заборонено, тому я постараюся коротко однак детально оповісти все. DSCF1388
DSCF1395DSCF1429
DSCF1425Крім житлової території, в будинку знаходиться звукозаписуюча студія, в якій Боб Марлі записав не один свій альбом,  вона розсташована на першому поверсі, одразу ж при вході. Є також інша студія, в яку доступ туристів заборонений, вона досі діюча і час від часу в ній записують свої композиції сини відомого музиканта.

Одразу ж навпроти студії звукозапису знаходиться кімната, де зібрано всі нагороди Марлі, золоті та платинові платівки, Греммі тощо, а одну стіну прикрашають обкладинки всіх його альбомів. Цю кімнату вам пощастить побачити завдяки дяді Бараку Обамі, прес-службі якого не наважилися заборонити фотографувати ;) 2763999900000578-0-image-a-1_1428565592915

Також тут, і по стінах всього будинку розміщено безліч фотографій Боба Марлі різного віку, багато з них унікальні оригінали. А в кодироді, біля сходів, висять різні нагороди політичного та релігійного характеру, зокрема медаль, подарована імператором Ефіопії Хайле Селассіє I (рас Тефері Меконнін), якого прихильники растафаріанства вважають втіленням на землі бога Джа.

На другому поверсі знаходиться своєрідна алея з улюбленого одягу музиканта, вивішеного в рамах за склом на стінах коридору. Серед них відома джинсова сорочка, яку він часто одягав на своїх концертах, саме її можна спостерігати на багатьох відеозаписах. Також тут є невеличка кухонька, в якій можна побачити оригінальний особистий посуд, та старий блендер, улюблена річ Марлі, який, як всі растафарфанці, був веганом, і змішував за допомогою блендера овочі та трави у своєрідні смузі.

Тут же розташована спальня Марлі, з величезним ліжком, у ногах якого лежить зірковидна гітара, а також велика кількість барабанів, які лишилися тут нетронутими з часу проживання музиканта. І знову дякую за фото, викладене в Інстаграмі головного фотографа Обами Піта Соуза ;)
UntitledЗі спальні вихід виводить на балкон з гамаком та великими вікнами, які відкривають краєвид на зелену природу та Блакитні гори.

Ну другому поверсі також розташована кімната, обклеєна газетними вирізками з різних країн, в яких розповідається про концерти Боба Марлі. України та колишнього Радянського Союзу там, звичайно, немає. Крім того, тут функціонує невеличкий музичний магазинчик, точна копія кіоску, що колись працював в Тречтауні, де Марлі зі своєю групою The Wailers починав свою музичну кар’єру. В магазині можна придбати платівки, диски, різну атрибутику виконавця.

Покинувши будівлю, проходимо повз високе авокадове дерево, під яким Боб Марлі полюбляв посидіти, покурюючи марихуану та пишучи тексти своїх пісень, і потравляємо у задні двері будинку, де колись була невелика кухня. На стінах під пластиковими шитками видніються дірки від куль. Саме тут у 1976 році на Боба Марлі було здійснено замах, в результаті якого музиканта досить сильно поранили. Тут же, на зовнішній стіні є великий напис, рядки з відомої пісні Марлі Three little birds. DSCF1415
DSCF1412DSCF1411

У задньому дворику знаходиться музей фотографії, де в хронологічному порядку показано творче життя музиканта, також тут стоїть його джип, салон якого прикрашений кольорами расти – червоним, зелений, жовтим.

Поряд є невеличка кінозала, де бажаючі можуть переглянути двадцяти хвилинний фільм про Боба Марлі, а по закінченню – відвідати магазин із сувенірною продукцією.
DSCF1399DSCF1398

Насправді, колись на цьому місці були невеличкі сільські будинки, і долею випадку сусідом Марлі став сивий дід Джордж  із довгою бородою, закрученою у дред. Вони з марлі потоваришували і проводили разом багато часу. Цей сивий стариган і досі живе на території музею в своєму маленькому будиночку, зараз йому за 90, і виходить в двір гріти свої кістки, а заразом заробляти гроші на бажаючих сфотографуватися з ним.
DSCF1409DSCF1407

Загалом, музей Боба Марлі, та цікава пізнавальна екскурсія, лишає по собі приємні враження. Якесь повніше розуміння цієї, без сумніву, великої людини. Ну і не знаю, як хто, а я, починаючи зі свого юнацтва, коли заслуховувався легкою світлою музикою реггі, завжди мріяв потрапити на батьківщину Боба Марлі,  а побувати в його будинку, доторкнутися до його речей – для мене вартує багатого. Можна сказати, одна з мрій юнацтва здійснилася. Заздріть, українські растамани ;)

You may also like...

1 Response

  1. Марія коментує:

    Цікаво! Дякую за розповідь!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>