Монтего Бей

 

IMG_20151215_095023_558q

Монтего Бей – це одне  з найбільших міст Ямайки і один з туристичних центрів. В місті є окрема набережна зона, затулена готелями, проте я поселився в дешевому хостелі просто посередині міста на пагорбах, де довкола жодного хостелу чи туристичної забави. Тут просто  живуть місцеві. Щось на кшталт спального району, який мені дуже нагадав грузинський Кутаїсі. Та й взагалі мені Ямайка часто нагадує Грузію, рельєфом, погодою, вона навіть така само маленька і зі схожою формою. І цей райончик виявився дуже  милим, тихим, і  водночас просякнутим національним шармом Ямайки, трешові  кафешки, нашвидкуруч збиті з дошок, натулені один на  один будиночки, розбиті вщент і дуже вузькі дороги, кози на узбіччі, божевільні водії за кермом.

До слова, про водіїв я згадав, адже у місті основним видом громадського транспорту є “роут таксі”. Це автомобілі, які курсують за визначеними маршрутами, мають фіксовану вартість – 100 ямайських доларів – і постійно набирають та висаджують людей. Як маршрутка, тільки легкова машина. Дуже зручно, до речі, адже, якщо треба десь заїхати далі, можна просто попросити водія і він зробить невеликий гак тощо. А якщо доплатиш, то взагалі зійде з маршруту і повезе, куди душа забажає.

Діставшись центральної частини міста  я очікував побачити хоча б одну вулицю розбудовану і прикрашену, як то буває в усіх країнах. Однак чуда не сталося. Заїхавши в Даунтаун треш лише посилився, народу  побільшало, шум і хаос захопив все, машини як мурахи повзали і перепліталися між собою, люди бігали через дорогу. Спершу було трішки стрьомнувато, добре що зі  мною був сусід з хостелу. Але з часом я зрозумів, що все не так страшно, просто треба звикнути. Навіть миле собі таке містечко, просто зі своїми особливостями.

IMG_20151215_152027q DSCF0904q

Загалом люди тут непогані. Щоправда, треба бути готовим одразу  до того, що тут тобі  намагаються продати все, що можна і неможна. Для Ямайця-торговця або ділка ти, біла  людина, товстий ходячий гаманець на ніжках. Треба просто ввічливо відмовляти. Також пропонують марихуану, але не так наполегливо, бо хоч це тут і легально, але лише для споживання, продавати незаконно. Також багато заговорщиків, які чіпляють розмовою, дуже дружно намагаються показати місто, а потім просять за це чайові. Не думаю, що це дуже прибутково,  але вони на кожному кроці в місті. І від їхньої компанії потрібно тактовно відмовлятися і йти геть. Найкраще допомагає вираз «респект ман», типу, поважай мене.

IMG_20151215_161719_433q IMG_20151215_150908_453q IMG_20151215_151210_829q IMG_20151214_171256_175q

Вразила в Монтего Бей архітектура. Всі вулиці міста настільки хаотичні, брудні, старі, замазані фарбою, яка давно вицвіла. Навіть центральна площа, де збереглося кілька старих будівель, теж така собі. Ці будівлі недоглянуті. Хіба що історичний музей, з ним все в порядку, гарна велика будівля. Перед нею зараз стоїть висока струнка ялинка, посеред пальм і спеки, через що має дуже милий вигляд.

DSCF0678q IMG_20151215_160221_235q

DSCF0926q DSCF0902q DSCF0888q DSCF0923q IMG_20151216_141201

Є на цій площі хороший монумент національному герою Ямайки Сему Шарпу, лідеру рабів під час Ямайської визвольної баптиської війни. Також є цікаві церкви, з красивими інтер’єрами всередині. Зайшовши досередини, відчув, ніби потрапив в іншу країну. Оце і все.

DSCF0891q DSCF0894q DSCF0908q DSCF0914q DSCF0918q

На вулицях Монтего Бей білу людину, попри те, що в грудні високий сезон, зустріти нереально. Я так і не побачив. Бачив китайців у магазинах, вони тут і тримають ці магазини на пару з індусами. Таки глобалізація добралася і Ямайки, і підступний план із захоплення світу китайці впевнено відпрацьовують скрізь.

А немає білих у місті тому, що існує інший Монтего Бей, місто красивих платних і відгороджених пляжів і розваг, в окремій частині, де купа готелів, отут і туристи, тут  вже і більш-менш архітектура і сервіс. На пляжі, якому я був, 90 % відпочиваючих білі. Якісь такі контрасти.

DSCF0616q DSCF0658q DSCF0622q DSCF0632q

Зате пляжі,  це щось надзвичайне.  Такої красивої води я, певно, і не бачив. Саме ці пляжі й притягують людей з усіх  куточків світу у цю колоритну, не завжди у хорошому сенсі, країну. Білі піски і  виблискуюча вода зачаровує, можна просто віддаватися її хвилям і забувати про все. Або ж  просто лежати на теплому пляжі і дивитися, як далеко ходять яхти і кораблі, а літаки, немов великі птахи, заходять на посадку в аеропорт.

IMG_20151215_111913q IMG_20151215_111946qDSCF0649q

Цікавим і незвичним для середньостатистичного українця виявиться і флора, різні пальми, на яких  реально ростуть плоди, кокоси і банани, інші дерева, з  чудернацької форми плодами скрізь. Те саме і на базарчиках, фруктів продають багато і різного, й більшість з них мені невідомі. Але є й такі,  які  давно хотів спробувати. Наприклад, кокосове молоко. Просто на твоїх очах чоловік на візочку зріже шапку підчистить, втулить туди соломинку – і насолоджуйся соком кокосів. Смак доволі цікавий, але це не молоко, однозначно, прозора рідина, яка чомусь нагадала березовий сік, з більш вираженим трав’яним смаком, ледь солодкувата і ледь кислувата. Також тут скрізь продають цукрову тростину, її теж чистять, нарізають на шматочки, пакують і продають. На відчуття, ніби жуєш сіно, але дуже насичене в міру солодкою рідиною. Надзвичайно смачна штука. Ямайці тростину використовують замість жуйки.

DSCF0934q

Сподіваюсь, було цікаво. Якщо бажаєте дізнатися якусь конкретну тему про Ямайку, пишіть в коментарях, постараюся розкрити. Наступного разу  розповім про світ колібрі Rockland Bird Feeding Station.

You may also like...

1 Response

  1. Марія коментує:

    дякую) Колись давно видивилась це місто на мапі і була певна, що тут кльово жити: пляжі, сонце, фрукти… Навіть героїв свого дівчачого роману туди поселила))) Тож тим паче цікаво було почитати враження українця про Монтего-Бей

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>