13 день Ле Пюї Сент Репарад – Марсель (7 серпня)

DSCF8456

Спалося на твердому бетоні тенісного корту не надто добре. Прокинулися ми ранесенько. По-перше, щоб не засиджуватися на території, яка після дев’ятої офіційно відкривається і має наповнитися людом. По-друге, аби встигнути якомога раніше дістатися до нашої кінцевої найпівденнішої точки цієї частини подорожі – міста Марсель. Вже о 8-й були в дорозі.

DSCF8468

Сонце ледь пригрівало, а свіжий вітерець приємно холодив тіло. Ми поїхали через поля та виноградники. І як би я не старався планувати маршрут, підйом обійти нам не вдалося. І все ж ми наближалися до, хай йому дідько, Середземного моря, і за логікою рано чи пізно мав початися довгий та приємний спуск.  Але поки ми пхалися догори. Женя традиційно нервувала. Вона, певно, вже марила Марселем та моментом, коли як мінімум на кілька днів зможе послати велосипед під три чорти разом зі мною та моєю манічкою до подорожі. А я тихенько собі їхав і сподівався, що цей день буде не останнім на велосипеді у Франції, адже точного подальшого плану ми ще не мали.

DSC_3599

DSC_3600

 

Все ж, підйом був не надто вбивчим і довгим, тож за кілька крутих поворотів ми натрапили на спуск, спуск, який більшу частину подальшої дороги супроводжував нас цього дня.

Вже о десятій в’їхали до Екс-ан-Провансу. Прогулялися вузенькими вуличками цього міста, натрапивши на квітковий ринок, потім продуктовий, а вийшовши на площу – речовий, ніби у Хмельницький потрапили напередодні першого вересня, чесне слово.

Особливо цікавого чогось не знайшли. Хоч і переконаний, що воно десь там було. І так як нам не потрібно було оновлювати свій гардероб, ми поїхали далі.

DSC_3608

DSCF8480

DSCF8493
DSCF8496

Що більше ми наближалися до Марселя, то сірішою ставала місцевість. Ми їхали другорядними дорогами, однак довкола не було красивих будиночків, лісів тощо, як ми звикли за два тижні нашої подорожі. А коли в’їхали у передмістя Марселя, не зрозумівши одразу цього, і допетравши лише після чергової зачуханої таблички з написом «Марсель», то взагалі злякалися, чи до того Марселя потрапили.

Не знаю як ви, але мої уявлення про Марсель більшою мірою сформовані на основі кількох частин фільму «Таксі» та прочитаного у Вікіпедії. І я пам’ятав, що це велике портове місто, яке також популярне серед туристів, красиве, цивілізоване, а бачив – брудні напіврозвалені халупи з чорношкірими “головорізами”, які спідлоба зиркали на нас, купу арабів та інших сумнівних осіб. На дорозі та вулицях валялося сміття, брудний одяг, скрізь довбали щось ремонтники, половина дороги була розкурочена екскаваторами. Єдине, що рятувало у той момент – це телефон з GPS, який вперто переконував, що ми рухаємося у правильному напрямку, та постійний спуск, що дозволяв на швидкості проходити усі ці непривабливі місця.

Ми їхали цим гетто добрих хвилин п’ятнадцять, не вірячи своєму щастю, потрапити у більш цивілізовані райони. Та моя лялечка-телефон вивів нас Марсельським лабіринтом до потрібної дороги, ми побачили Тріумфальну арку. Все, Марсель цивілізований вітав нас. Одразу ж з’явилися білі люди, швидше за все, туристи.  Однак і тут місто потерпало від навали арабів, а сміття валялося під ногами.

DSC_0023

Поблукавши, ми знайшли лікарню, де працювала Емілі, дівчина, що люб’язно погодилася нас прийняти на кілька днів, щоб взяти в неї ключі від квартири. А тоді, вже розслаблено, добрели до її дому, що був у центральній культурній частині міста, на вулиці з трамваєм та велодоріжками.

DSC_0002

DSC_0051

DSC_3618

У марселі ми мали вирішити, що ж далі робити, куди їхати на зекономлений від об’їзду гір час, та чи їхати велосипедом. На це у нас було кілька днів, заодно щоб відпочити, познайомитися з містом та, звичайно ж, скупатися у Середземному морі.

За день, точніше лише півдня, ми, як ніколи, урвали 56 кілометрів.

You may also like...

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>